Svěřenský fond, zakladatel Bohumil T., Plzeň
Můj věk se přehoupnul přes 50 let a já zjistil, že majetek, který jsem nashromáždil má vysokou hodnotu. Když se mi náhodou něco stane, tak vzniknou velké hádky a rozepře. Všem chci něco dát, a to i bývalé manželce, našim třem dětem, také součastné přítelkyni, se kterou mám další 2 děti a také něco na charitu. Našel jsem možnost na doporučení notáře, že nejvhodnější by byl vhodný svěřenský fond k rozkličování majetku přesně podle mých představ. Má představa byla, nepřevádět majetek za života, avšak až po mé smrti přesně tak, jak já si přeji. Po vysvětlení od notáře, že závět je sice dobrá, ale v mém případě dosti složitá při dědickém řízení kdy se může stát, že dědictví se potáhne strašně dlouho. Potřeboval jsem vyřešit více nemovitostí, peněžní prostředky a akcie.Notář mi doporučil najít si právníka, který se tímto zaobírá, protože to bude složité a pracné, avšak svěřenský fond to umí řešit. Hlavně si mám promyslet, nebo se poradit na co si dát pozor. Kontaktoval jsem více společností. Některé chtěly peníze dopředu, jiné že se mým případem byly ochotny zabývat až za dva měsíce. V den co jsem hledal zhotovitele se ozvala společnost EURA, která mi doporučila, že mi nezávazně pošle dotazník a po vyplnění ho mám zaposlat zpět. Bylo mi sděleno, že mne bude kontaktovat oddělení, které se touto problematikou zaobírá. Dotazník byl jednoduchý, za 15 min jsem měl hotovo. Po odeslání dotazníku jsem byl kontaktován pracovníky společnosti, že pokud chci takový to svěřenský fond zřídit, pošlou ke mě jejich zástupce, který to se mnou projedná. Žádné peníze nechtěli, takže jsem souhlasil. Na schůzce jsem pochopil to, co říkal notář, protože odpovědět si sám na otázky jakou mám představu, a co vše se může stát je jedna strana mince, ale realizace, co se stane opravdu, je druhá strana mince. Na první schůzce jsem vůbec nepochopil, proč se mě ptá tak do detailu.Napsali jsme si rozvrh prací a dohodli další náležitosti. Nakonec mi bylo sděleno, co vše k realizaci budeme potřebovat. Samotné zhotovení trvalo delé něž jsem předpokládal, protože jsme při realizaci našli z mé strany tolik nezodpovězených otázek. Vůbec jsem netušil, co vše si musím ve svých představách vysvětlit a společnost EURA mé představy zrealizuje. Moc díky, mám to vyřešeno a všude společnost EURA doporučuji.
S pozdravem Bohumil T., Plzeň
- Informujte se o vhodnosti založení Vašeho Svěřenského fondu.
- Poradíme a přijedeme diskrétně až k Vám, kontaktní formulář
Další informace
Rychlé hledání
Z naší nabídky
Oddlužení ZDARMA
- insolvence
- osobní bankrot
- oddlužení manželů
- zastavení exekucí
Svěřenský fond založení
- řešení dědictví
- ochrana majetku
- převod mezi generacemi
Rychlý kontakt
Aktuality
Pro mzdové účetní dlužníků při zahájení insolvenčního řízení: ZASTAVENÍ SRÁŽEK EXEKUCÍ Z PLATU DLUŽNÍKA
Podle § 109 odst. 1 písm. c) insolvenčního zákona platí, že plátce mzdy či jiných platů, jakmile se dozví o zahájení insolvenčního řízení, v němž je jeho zaměstnanec dlužníkem, přestane provádět srážky ze mzdy či jiné úkony směřující k provedení exekuce ve prospěch oprávněných osob
Ústavní soud rozhodl - Chráněné účty pro lidi v exekuci zůstanou zdarma
Přejmenovaný Fair Credit na sebe podal insolvenční návrh
Přejmenovaný Fair Credit na sebe podal insolvenční návrh
Poskytovatel nebankovních úvěrů Fair Credit International, který se před týdnem přejmenoval na CEPO Green3, na sebe dnes podal insolvenční návrh. Podle něj dluží 685 milionů korun, z toho 251 milionů Kč je po splatnosti. Nemá žádné zaměstnance. Situaci chce řešit konkurzem.
Informuje o tom web Hospodářských novin (HN). Podle něho má firma stovky věřitelů, včetně bohatých českých podnikatelů.
Firma poskytovala lidem rychlé spotřebitelské úvěry s vysokým úrokem, ale zároveň na jejich výplatu vybírala peníze od drobných i větších investorů, ať už ve formě dluhopisů nebo skrze investiční fond CFH. Kapitál na výplatu investorů měly dodat mateřská firma Fair Credit Holding a společnost Concord Financial Holding. Firma ale od roku 2018 neměla platnou licenci ČNB na poskytování úvěrů a musela tento byznys ukončit.
„Vzhledem k postupně narůstající krizi na trhu nejprve v důsledku pandemie covidu-19 a následně i v souvislosti s krizí na trhu způsobenou válkou na Ukrajině a turbulentním vývojem na trzích s energiemi a fosilními palivy se však dlužník dostal do situace, kdy začalo být zřejmé, že nebude moci dostát všem svým závazkům,“ stojí v insolvenčním návrhu, pod kterým je podepsán Jiří Záruba.
Tato skutečnost však neznamená, že společnost nebude vymáhat své pohledávky po dlužnících.