Poradna Dědictví
- Kolem dědictví často panuje řada omylů a doměnek. Kdo, kdy a co bude dědit? Mají smůlu ty páry, které nejsou sezdané? Pak je tady ještě otázka, jak moc může situaci ovlivnit sepsaná závěť nebo soužití partnerů ve společné domácnosti? Vydědím děti a budu mít vyřešeno? Bude dědit syn nebo dcera, kterou jsem 40 let neviděl/a?
Pro řešení Vašeho dědictví za Života
- Pomůžeme Vám ujasnit si své priority a požadavky, jak rozdělit Vaše dědictví až tady nebudete a objektivně posoudit, zda je závěť, dědická smlouva, či svěřenský fond pro Vámi zamýšlený způsob rozdělení Vašeho dědictví za života tím nejvhodnějším řešením. Vyhodnotíme všechna rizika, výhody, nevýhody i náklady související různými řešeními této situace. Díky tomu se můžete odpovědně rozhodnout a ujistit se, že jste vybrali to nejvhodnější řešení, které bude dlouhodobě naplňovat Vaše cíle.
Vaše možnosti: Závěť, Dědická smlouva, Svěřenský fond
Vydědění
- Vydědění potomků je jednostranným právním úkonem, v důsledku kterého ztrácí nepominutelný dědic právo dědit ať už celý, nebo pouze část dědického podílu, který by mu jinak za normálních okolností připadl.
- Současně je však potřeba zdůraznit, že tímto nepominutelným dědicem mohou být pouze děti zůstavitele, respektive jeho vnoučata (nedědí-li přímo jeho děti). Na manžela/manželku, sourozence, případně rodiče a další se institut vydědění nevztahuje. Nechcete-li, aby dědili právě oni, není nic jednoduššího než majetek v závěti zkrátka odkázat někomu jinému.
- V jistých případech vydědění potomka znamená, že o právo dědit přišly zároveň i jeho děti, tedy vaše vnoučata. Děje se tak ve chvílích, kdy vyděděnec přežije zůstavitele, pakliže ten nestanovil jinak. Pokud zůstavitel žije déle než vyděděný potomek, na jeho děti se vydědění zpravidla již nevztahuje. Jedinou výjimkou by opět byla situace, kdy by je zůstavitel samostatně vyloučil z dědického práva. § 1642 - § 1664 Povinný díl (dle NOZ)
- Vaše možnosti: Závěť, Dědická smlouva, Svěřenský fond, Jak vydědit syna, dceru, manžela/ku
Jak vydědit syna, dceru, manžela nebo manželku?
-
Chcete-li vlastnímu dítěti (syn, dcera) odepřít nárok na to, aby jednoho dne zdědilo majetek, který jste vy během svého života nabyli, můžete jej vydědit. Ještě před tím, než se k tomuto kroku odhodláte, se nicméně ujistěte, že je vaše rozhodnutí opodstatněné. A to nejen z hlediska morálního, nýbrž i toho právního. Vydědit někoho jen tak totiž nelze.
-
Chcete-li manželce či manželovi odepřít nárok na to, aby jednoho dne zdědil/a majetek, který jste vy sám nebo společně během svého života nabyl/a, nemůžete jej/í vydědit.
U obou výše uvedených případů je však řešení, které se všem těmto zúčasněným bohužel líbit nebude a bude to pro ně překvapení se kterým vůbec nepočítali. Vaše přání je našemu týmu EURA řešení DĚDICTVÍ za života rozkazem. Kontaktujte nás zde
Pro budoucí Dědice
- Náš tým specialistů vytvoří možné návrhy řešení situace, kdy jako potencionální dědic (dědicové) řešíte majetek, který Vám za života Vaší rodiče (jeden z rodičů) chtějí darovat.
- Na základě Vašich rodinných priorit vytvoříme návrhy řešení, profesionálně Vás provedeme zvoleným nejvhodnějším řešením a následnou realizací.
- Připravíme Vám, Darovací smlouvy k nemovitému majetku, Smlouvy k věcným břemenům užívání bytu, rodinného domu na dožití, výměnek. ( Rodiče darují nemovitost dětem a dále chtějí v této nemovitosti setrvat, kdy vše je zapsáno na katastru nemovitostí)
- Vaše možnosti:Servis nemovitostí, Závěť, Dědická smlouva, Svěřenský fond
Pro Seniory
- Pro seniory vlastnící nemovitost máme řešení, a to prodejem jejich nemovitosti a přestěhování do bydlení pro seniory dle jejich představ a požadavků. Pokud prostě jen nechcete čekat, až Vám někdo, kdo Vám slíbil pomoc pomůže vše zrealizovat a pořád se nic neděje, kontaktujte nás a domluvte si nezávaznou schůzku s naším makléřem.
Domovy pro SENIORY s pečovatelskou službou v ČR, Domovy DŮCHODCŮ v ČR, Hospicy pro SENIORY v ČR.
Pro Pozůstalé
- Náš tým specialistů vytvoří na základě Vašich zděděných nemovitostí různé možnosti jejich pronájmu, prodeje, či převodu do Svěřenského fondu pro zachování pro další generace.
- Vaše možnosti:Servis nemovitostí, Proč založit Svěřenský fond pro Rodinu?, Rychlý výkup nemovitostí, Pomalý prodej nemovitostí, Rozparceluji a prodám pozemky, parcely
Poradíme a přijedeme diskrétně až k Vám, kontaktní formulář
Jak funguje dědictví dle zákona po zákonném manželi nebo manželce?
Dědictví manželů versus dědictví u nesezdaného páru
Zatímco pozůstalý manžel má i bez závěti zpravidla zajištěno dědictví, nesezdaný partner v případě absence závěti může zůstat naprosto bez prostředků.
Kdo má právo na dědictví?
Rozhodují třídy zákonných dědiců
V rámci právní ochrany majetku je třeba pečlivě myslet i na způsob řešení dědictví.
Kdo patří mezi nepominutelné dědice?
Na jejich díl myslí zákon
Při sestavování závěti nebo jiného ze způsobů, jak vyřešit dědictví s cílem dobře právně ochránit svůj majetek, je třeba ale neopomenout tzv. nepominutelné dědice, kterými jsou děti.
Důvody pro vydědění syna, dcery dle zákona?
Vydědit totiž je lze jen ze zákonných důvodů.
Věcné břemeno?
Chystáte se prodávat nemovitost? Máte zájem zřídit, vymazat nebo změnit věcné břemeno na nemovitosti? Pak nezapomeňte zkontrolovat, zda se na Vaší nemovitosti náhodou nenachází některé z věcných břemen. Mohlo by Vám to totiž způsobit závažný problém v pozdější fázi prodeje.
Další informace
Rychlé hledání
Z naší nabídky
Oddlužení ZDARMA
- insolvence
- osobní bankrot
- oddlužení manželů
- zastavení exekucí
Svěřenský fond založení
- řešení dědictví
- ochrana majetku
- převod mezi generacemi
Rychlý kontakt
Aktuality
Pro mzdové účetní dlužníků při zahájení insolvenčního řízení: ZASTAVENÍ SRÁŽEK EXEKUCÍ Z PLATU DLUŽNÍKA
Podle § 109 odst. 1 písm. c) insolvenčního zákona platí, že plátce mzdy či jiných platů, jakmile se dozví o zahájení insolvenčního řízení, v němž je jeho zaměstnanec dlužníkem, přestane provádět srážky ze mzdy či jiné úkony směřující k provedení exekuce ve prospěch oprávněných osob
Ústavní soud rozhodl - Chráněné účty pro lidi v exekuci zůstanou zdarma
Přejmenovaný Fair Credit na sebe podal insolvenční návrh
Přejmenovaný Fair Credit na sebe podal insolvenční návrh
Poskytovatel nebankovních úvěrů Fair Credit International, který se před týdnem přejmenoval na CEPO Green3, na sebe dnes podal insolvenční návrh. Podle něj dluží 685 milionů korun, z toho 251 milionů Kč je po splatnosti. Nemá žádné zaměstnance. Situaci chce řešit konkurzem.
Informuje o tom web Hospodářských novin (HN). Podle něho má firma stovky věřitelů, včetně bohatých českých podnikatelů.
Firma poskytovala lidem rychlé spotřebitelské úvěry s vysokým úrokem, ale zároveň na jejich výplatu vybírala peníze od drobných i větších investorů, ať už ve formě dluhopisů nebo skrze investiční fond CFH. Kapitál na výplatu investorů měly dodat mateřská firma Fair Credit Holding a společnost Concord Financial Holding. Firma ale od roku 2018 neměla platnou licenci ČNB na poskytování úvěrů a musela tento byznys ukončit.
„Vzhledem k postupně narůstající krizi na trhu nejprve v důsledku pandemie covidu-19 a následně i v souvislosti s krizí na trhu způsobenou válkou na Ukrajině a turbulentním vývojem na trzích s energiemi a fosilními palivy se však dlužník dostal do situace, kdy začalo být zřejmé, že nebude moci dostát všem svým závazkům,“ stojí v insolvenčním návrhu, pod kterým je podepsán Jiří Záruba.
Tato skutečnost však neznamená, že společnost nebude vymáhat své pohledávky po dlužnících.