Typy svěřenských fondů z hlediska účelového?
Svěřenský fond s účelem soukromým má sloužit potřebám konkrétního obmyšleného (či obmyšlených). Naproti tomu lze svěřenský fond zřídit za účelem veřejně prospěšným, který má sloužit prospěchu neomezeného a neurčeného okruhu osob. Výkladová praxe nyní dokonce připouští kombinaci obou těchto účelů v úpravě jediného svěřenského fondu.
Obchodní trust je založen za účelem provozu závodu, provádění investic, generování zisku a jeho distribuce obmyšlenému.
Rodinné trusty naproti tomu mají za cíl chránit rodinný či rodový majetek a zajišťovat jeho udržení v rodinném nástupnictví pro mladší generace.
Diskreční trust umožňuje svěřenskému správci poměrně velkou míru iniciativy v tom smyslu, že je mu svěřen výběr obmyšlených, je ponecháno jeho úvaze, v jakém poměru obmyšleným majetek ze svěřenského fondu rozdělí apod. Zakladatel smí vymezit obmyšlené i negativně a přikázat správci, že určitá osoba, či okruh osob plnění ze svěřenského fondu nenabyde.
Zajišťovací svěřenské fondy nebudou v České republice časté, neboť v zahraničí slouží například k uložení výživného, jež není řádně a včas placeno.
Další informace
Rychlé hledání
Z naší nabídky
Oddlužení ZDARMA
- insolvence
- osobní bankrot
- oddlužení manželů
- zastavení exekucí
Svěřenský fond založení
- řešení dědictví
- ochrana majetku
- převod mezi generacemi
Rychlý kontakt
Aktuality
Pracovní doba o Vánocích
Šťastné a Veselé
Pro mzdové účetní dlužníků při zahájení insolvenčního řízení: ZASTAVENÍ SRÁŽEK EXEKUCÍ Z PLATU DLUŽNÍKA
Podle § 109 odst. 1 písm. c) insolvenčního zákona platí, že plátce mzdy či jiných platů, jakmile se dozví o zahájení insolvenčního řízení, v němž je jeho zaměstnanec dlužníkem, přestane provádět srážky ze mzdy či jiné úkony směřující k provedení exekuce ve prospěch oprávněných osob